Tīmekļseminārs uzņēmumiem par HPC tehnoloģijām
Augstas veiktspējas skaitļošana (HPC no angļu val. – High-Performance Computing) ir spēja apstrādāt masveida datus un ātri veikt sarežģītus aprēķinus, lai atrisinātu problēmas zinātnē un biznesā. Skaitliskā jeb datormodelēšana, procesu optimizācija, lielu datu apstrāde un mašīnmācīšanās metodes ir instrumenti, kas ieņem arvien lielāku lomu uzņēmumu ikdienā. Izmantojot HPC tehnoloģiju iespējas, uzņēmumiem ir iespēja sasniegt augstu skaitļošanas apjomu un efektivitāti, neieguldot lielus resursus IT infrastruktūrā.
Ja pārstāvi uzņēmumu, kas vēlas uzzināt:
- kā ieviest HPC tehnoloģiju ieviestu sava uzņēmuma darbībā;
- kādiem nolūkiem Latvijā un pasaulē izmanto augstas veiktspējas aprēķinus;
tad šī ir lieliska iespēja bez maksas noklausīties Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras sagatavoto tīmekļsemināru “Superdatoru un HPC tehnoloģiju izmantošana problēmu risināšanā”. Iepazīstoties ar HPC izmantošanas nosacījumiem un priekšrocībām, varēsi pieņemt pilnvērtīgāku lēmumu par to, vai ir iespēja un vajadzība savā darbībā ieviest tehnoloģiju, kuru izmanto lielākās un inovatīvākās organizācijas pasaulē.
Tīmekļseminārs organizēts sadarbībā ar Skaitliskās modelēšanas institūtu un ir sadalīts vairākās daļās.
Kārlis Muižnieks, SMI zinātniskais asistents, ievada semināru, izstāstot tā mērķus. (Ierakstā 1:45 – 5:45)
- Kas ir HPC tehnoloģija?
- Ko ar HPC var izdarīt?
- Kādi ir nākamie soļi, lai izmantotu HPC?
Kristaps Bergfelds, SMI Skaitļošanas centra vadītājs, atbild uz sekojošiem jautājumiem. (Ierakstā 5:53-21:30)
- Kas ir HPC?
- Kā notiek mijiedarbība ar HPC?
- Kādas ir HPC infrastruktūras iespējas Latvijā un Pasaulē?
Jānis Virbulis, SMI pusvadītāju tehnoloģiju laboratorijas vadītājs, runā par HPC pielietojumiem, izmantojot konkrētus piemērus no darba pieredzes. (Ierakstā 21:33-59:50)
- Skaitliskās modelēšanas pielietojumi un piemēri.
- Augstas veiktspējas datu analīzes (HPDA no angļu val. – High-Performance Data Analysis) pielietojumi un piemēri.
- Mākslīgā intelekta pielietojumi un piemēri.
Kristaps Bergfelds (Ierakstā 1:00:13- 1:10:13)
- Ko praktiski nozīmē strādāt ar HPC?
- Piemēra demonstrējums darbam ar superdatoru.
Kārlis Muižnieks stāsta par Latvijas HPC kompetences centra “SuperS” atvērtajām dienām un pakalpojumiem. (Ierakstā 1:10:43 – 1:19:19)
- Bezmaksas konsultācijas
- Bezmaksas mācības un semināri
- Pieeja HPC resursiem
- Kontaktu un sadarbības partneru meklēšana
Dalība LTRK pasākumā ir daļa no EuroHPC projekta “National Competence Centres in the framework of EuroHPC” (EuroCC) atbalstam. Šis projekts tika uzsākts jau 2020. gada 1. septembrī, un Latviju tajā pārstāv Rīgas Tehniskās universitātes HPC centrs kopā ar Latvijas Universitātes Skaitliskās modelēšanas institūtu. Projekta EuroCC mērķis ir izveidot Eiropā superskaitļošanas kompetences centru tīklu. Projektā iesaistītas 33 valstis, projekts ilgs 2 gadus ar kopējo finansējumu vairāk nekā 56 milj. EUR.
Projekta laikā izveidoto kompetences centru uzdevums būs veidot vienotu atbalsta struktūru, lai veicinātu superskaitļošanas iespēju izmantošanu augstākajā izglītībā, pētniecībā, publiskajā administrācijā un industrijā. Kompetences centri apkopos visās ES valstīs pieejamās kompetences, pieredzi un skaitļošanas resursus.