CloudComputingvsHardware

Atskats uz HPC semināru “Dzelži pret mākoņiem”

Darbs daudzos zinātnes virzienos ir neizbēgami saistīts ar liela apjoma datu uzglabāšanu un intensīvu skaitļošanu: ģeotelpisko datu apstrāde, inženiertehniski aprēķini, statistika un citi. Lai šajās jomās sasniegtu augstas kvalitātes zinātniskos rezultātus un pārvarētu izaicinājumus, ko prasa efektīva sadarbība zinātniskās grupas ietvaros, ir nepieciešamas gan specializētas IT zināšanas, gan jaudīgi datorresursi. Šāda situācija vēl tikai dažus gadus iepriekš bija raksturīga tikai lieliem uzņēmumiem un IT industrijai.

Mūsdienās šis ir aktuāli ne tikai lielajos uzņēmumos un IT industrijās, bet arī daudzos zinātnes virzienos, kā arī mazo un vidējo izmēru uzņēmumos. Piedāvāto IT risinājumu skaits ir pietiekami plašs un izvēlēties sev piemērotāko risinājumu mēdz būt izaicinoši. Šī iemesla dēļ 17. novembrī tika rīkots informatīvais seminārs “Dzelži pret mākoņiem” Kristapa Bergfelda vadībā.

Seminārā tika izrunātas tādas aktuālas tēmas kā:

  • Kādi ir galvenie IT produkti / risinājumi, kas ir pieejami iegādei gan privātajā sektorā, gan kā atbalsta instrumenti tieši zinātniekiem. 
  • Kāds ir cenu salīdzinājums un izmaksu uzskaites mehānisms katrā no gadījumiem? Kādi ir katra risinājuma tipiskie pielietojuma scenāriji, funkcionalitātes plusi un mīnusi.
  • Kādi ir tipiskie zinātniskās grupas darbības scenāriji un kā tie realizējami ar parādītajiem IT risinājumiem? Kā tos kombinēt efektīvam darbam un augstas kvalitātes zinātniskiem rezultātiem?

EuroCC aicina pieteikties bezmaksas konsultācijai, lai noskaidrotu, kādi IT risinājumi vislabāk atbilstu Jūsu vajadzībām!

Pieteikties konsultācijai ir iespējams EuroCC projekta mājaslapā.