CERN Baltijas grupas apvienotie skaitļošanas resursi sasniedz Folding@Home globālā reitinga Top 500

CERN Baltijas grupa, ziedojot skaitļošanas resursus cīņai ar Covid-19, vairāk nekā 245 tūkstošu komandu konkurencē piecu mēnešu laikā ir sasniegusi «Folding@Home» iniciatīvas globālā topa pirmo piecsimtnieku, apliecinot Latvijas un Baltijas kapacitāti augstas veiktspējas skaitļošanas (High Performance Computing, HPC) jomā.

Team CERN Baltic Group resursus apvienojis Latvijas Universitātes (LU) Skaitliskās modelēšanas institūts (SMI), Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) HPC centrs, Latvijas Nacionālās bibliotēka, Viļņas universitāte, Kauņas Tehniskās universitāte, Ventspils Starptautiskais radioastronomijas centrs un SIA «DATI Group». Septembra pirmajā pusē Team CERN Baltic Group reitingā atradās 484. pozīcijā.

Šā gada sākumā Latvijas Universitāte un RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centrs, sadarbojoties ar SIA «DATI Group», ar Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu realizēja Eiropas kodolpētniecības centra CERN skaitļošanas uzdevumu risināšanas HPC resursu mākoņa pilotprojektu. Sākoties Covid-19 pandēmijai, CERN Baltijas grupa sekoja CERN iniciatīvai savus HPC skaitļošanas resursus atvēlēt cīņai ar koronavīrusu, matemātiski modelējot olbaltumvielu aminoskābju mijiedarbības simulācijas «Folding@Home»izkliedētās skaitļošanas iniciatīvā. Iegūtajiem rezultātiem jāsekmē ātrāku vakcīnas pret Covid-19izstrādi.

Vairāk par iniciatīvu iespējams uzzināt RTU un LU zinātnieku sniegtā intervijā Latvijas Radio1 raidījumā “Zināmais Nezināmajā”.

CERN Baltijas grupas HPC Team «Folding@Home» statistika.

Papildu informācija par CERN Baltijas grupu.

Iniciatīvas dalībnieki: Latvijas Universitātes Skaitliskās modelēšanas institūts,  RTU HPC CentrsLatvijas Nacionālā bibliotēkaVentspils Starptautiskais radioastronomijas centrsSIA «DATI Group».