Intervija ar SMI pētnieku žurnālā “Ir”

Žurnālā “Ir” lasāma intervija ar vienu Latvijas Universitātes Skaitliskās modelēšanas institūta pētniekiem – Ģirtu Zāģeri. Paralēli darbam un doktorantūras studijām, Ģirts strādā arī Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā par fizikas skolotāju.

Ģirts Zāģeris jau savās fizikas bakalaura programmas pirmajā kursā sāka pasniegt lekcijas Jauno fiziķu skolā, ko viņš ar prieku apmeklēja, kamēr vēl pats mācījās skolā. Šī prasme mācīt un ieinteresēt citus, kas sākotnēji iegūta, Jauno fiziķu skolā, apvienojumā ar aktīvu darbu zinātnē, strādājot Skaitliskās modelēšanas institūtā par pētnieku, viņam noder arī darbā ar Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolēniem. Intervijā Žurnālā “Ir” Ģirts stāsta par to, kādas prasmes skolēniem ir svarīgi apgūt fizikas stundās, un par to, ka neskatoties uz skolēnu dažādajiem nākotnes plāniem, fizikas stundās ir iespējams atrast kaut ko noderīgu ikkatram skolēnam.

Pilnu interviju var lasīt žurnālā “Ir” – https://ir.lv/2020/11/11/ka-rodas-dati/

Ģirts Zāģeris – LU Skaitliskās modelēšanas institūta pētnieks
Foto: Toms Grīnbergs