Veiksmīgi noslēgusies dalība izstādē “Māja I”

Skaitliskā modelēšanas institūta darbinieki Andris Jakovičs, Staņislavs Gendelis, Laura Nelsone, Daniels Hencis, Jevgēņijs Teličko un Aleksandrs Jegorovs ir veiksmīgi piedalījušies vienā no Baltijas valstīm lielākajām starptautiskajām būvniecības industrijas izstādēm “Māja I”. Tā sākās 12. martā un bija paredzēta 3 dienu garumā, tomēr, ņemot vērā ārkārtējo situāciju valstī, tika pārcelta uz 13. un 14. jūniju.

Izstādē “Māja I” Latvijas Universitātes stendā apmeklētāji varēja uzzināt:

•  kā prognozēt dažādu konstrukciju materiālu ilgtspējību atkarībā no temperatūras un mitruma un ar to saistītos riskus, piemēram, pelējuma augšanu;
  • kas ir bezvadu sensoru ēku monitoringa sistēmas, un kā tās efektīvi izmantot;
  • cik elektroenerģijas faktiski var saražot saules paneļi Latvijas klimatā;
  • kas ir un kā izmantot HeatMod – tīmeklī bāzētu energoefektivitātes aprēķinu programmu, kas atbilst jaunākajām Latvijas normatīvajām prasībām.

Izstādē bija vairāk nekā 30 000 apmeklētāju, vairāk nekā 400 dalībnieku no vismaz 10 dažādām valstīm. Lielāko interesi Latvijas Universitātes stendā izraisīja diskusijas un dati par saules paneļiem, kā arī ēku monitoringa sistēmas un dažādu materiālu ilgtspējības pētījumi.